Новини

phoca_thumb_l_junior-ttusa-vb-kombi-2012.09.23-194-800x533[1]

Кръстанов – 4. на световното!

Няма коментари Международни турнири Отборът

На 22. и 23. септември се проведе Световното първенство по модерен петобой за юноши и девойки до 18 год. (Youth A). Състезанието се проведе в гр. Тата (Унгария).

Асът на МПК „Хебър“ – Димитър Кръстанов, който само преди 20 дни спечели турнирът „Мемориал Христо Чочев“, подпечата повече от успешно последната си година при 18-годишните. В конкуренцията на 79 участници, Митко се нареди на престижното 4. място.

Първата от четирите дисциплини за състезателите бе фехтовка. Конкуренцията на 79-те спортисти, оставиха Димитър на 23. място в крайното класиране, след като записа 43 победи.

На последвалата плувна дисциплина, Кръстанов преодоля 200-метровата дистанция за 2:05.84. Това бе седмото най-добро време на турнира и след първите две дисциплини, Митко заемаше 12. място във временното класиране. Това му отреди и 12-тата позиция за старт на комбинираната дисциплина – на 43 секунди след водача Кирил Касаняик (Беларус).

43-те секунди никак не стреснаха състезателят на „Хебър“ и той записа най-доброто време на комбинирата дисцпилна (3 км бягане + 3 стрелби) сред всичките участници на турнира – 10:16.50. По този начин Кръстанов се нареди на почетното 4. място сред най-добрите в света.

Българският тим бе представен и от състезателите Денис Колев („Диана“ Ямбол), Явор Пешлеевски („Славия“ София) и Марио Терзиев („Черно море“ Варна). Те заеха съответно 40-то, 41-во и 67-о място.

Пълното класиране може да видите от тук.