Новини

10442467_871831736179713_5499344846159960768_n

„Хебър“ бе домакин на Държавното по модерен петобой

Няма коментари Отборът

Домакин на Държавно първенство по модерен петобой за момчета и момичета до 14 и 18 години беше през почивните дни пазарджишкият спортен клуб по модерен петобой Хебър. Участие в проявата взеха повечето водещи клубове в този спорт. При момчетата до 14 години първенец в отборното подреждане стана тимът на НСА-София, следван от Черно море(Варна) и Дияна (Ямбол). В личното класиране първенец стана Антъни Лилов от НСА, пред нашия Илия Комсийски(Хебър), и Калоян Стаменов(НСА). Другите хебърци – Васил Иванов и Илия Тодоров са съответно 30-ти и 31-ви. Като отбор Хебър финишира 7-ми. При момичетата победител в личното подреждане стана Карина Русева от Одесос(Варна), следвана от славистките Александар Тасева и Зорница Стоилова. В тази възрастова група Изабела Здравкова от Хебър се класира 4-та, Гергана Маринчешка е 8-ма, а Ася Велева 19-та. Трите заеха 3-то място в крайното отборно класиране, след първенецa Славия и втория Одесос(Варна). При по-големите – юношите до 18 години Хебър спечели отборното подреждане, изпреварвайки по точки тимовете на Дияна(Ямбол) и Одесос(Варна). От хебърци в личното класиране най-предно място зае Янислав Петков, който е 4-ти. Светозар Искров остана 9-ти, а Георги Байдов – 10-ти. Победител при 18-годишните стана националът Явор Пешлеевски от Славия, а негови подгласници са Марио Терзиев от Черно море и Денис Колев от Дияна(Ямбол). При девойките надпреварата спечели напусналата пазарджишкия СК Шампион Малина Деянова, която се яви на Държавното с индивидуална покана. След нея се наредиха петобойките на Одесос(Варна) Пресияна Дишева и Аделина Петрова. От Хебър 4-то място зае Кирила Кирилова. Кристияна Данаилова е пета, а Ваня Тинчева 7-ма.

Много добра оценка на представянето на своите състезатели на проведенoто в Пазарджик Държавно първенство по модерен петобой за момчета и момичета до 14 и 18 години даде треньорът на СКМП Хебър Стефан Герджиков. От доста време най-старият клуб по модерен петобой на Пазарджик не беше получавал домакинство на състезание от национален мащаб. Хебър остана без медал при момичетата до 14 години, но треньорът Стефан Герджиков остана доволен от видяното. Стефан Герджиков определи сребърния медал на Илия Комсийски при момчетата до 14 години като очакван и добави, че, ако младокът е бил напълно здрав, е можел да се поздрави и със златото. Относно представянето на по-големите, треньорът на Хебърци отбеляза припокриване на очаквания и резултати. Идната седмица Хебър ще пътува за Шумен, където ще се проведе последното за сезона състезание – Държавно първенство за 12 и 16 годишни момичета и момчета.